O Firmie

Blisko potrzeb Klienta

Zarząd

Leszek Tomica
Prezes Zarządu

Założyciel firmy i Prezes Zarządu Indata Utilities S.A. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął karierę na rynku IT. Zyskując uznanie i relacje z kluczowymi graczami na rynku od wielu lat pełni funkcje menedżerskie. W latach 1985-1989 pracował w prywatnej firmie komputerowej ,,AGAPOL” pełniąc rolę konsultanta przy wdrożeniach systemów informatycznych dla różnorodnych przedsiębiorstw. W 1989 roku założył firmę komputerową ,,Nexter” Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, w której pełnił funkcję Prezesa. W 1996 roku dział systemów komputerowych firmy Nexter połączył się z ComputerLandem, a Leszek Tomica został Dyrektorem katowickiego oddziału Spółki. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Sektora Użyteczności Publicznej ComputerLand S.A.

Grzegorz Danielczyk
Wiceprezes Zarządu

Założyciel firmy i Członek Zarządu w Indata Utilities S.A. Z wykształcenia matematyk z dyplomem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Karierę zawodową w branży informatycznej rozpoczął pracując w latach 1989 – 1991 dla Instytutu Systemów Sterowania. Następnie w latach 1991 – 1996 pełnił rolę Dyrektora Generalnego i prokurenta w Nexter International Sp. z o.o. Od roku 1996 przez ponad 10 lat był odpowiedzialny za realizację celów sprzedaży do największych przedsiębiorstw z rynku Utilities i General Biznes w przedsiębiorstwie ComputerLand S.A a potem Sygnity SA.

Adam Bajura
Wiceprezes Zarządu

 

Rada Nadzorcza

Grzegorz Czapla

Prezes Zarządu Indata S.A. Absolwent studiów MBA na University of Phoenix oraz BSBA na Seattle Central College od 15 lat aktywnie działa na rynku IT. Jest właścicielem funduszu inwestycyjnego Beyond Investments inwestującego w spółki z sektora ICT oraz Członkiem Komitetu Inwestycyjnego w Spółce Silesia Fund Sp. z o.o. Równocześnie jest partnerem finansowym licznych inkubatorów biznesu i przedsięwzięć start up'owych z obszaru IT. Pełniąc funkcję Prezesa Zarządu Indata SA jest odpowiedzialny za budowanie jej wartości, zarządzanie kluczowymi obszarami funkcjonowania firmy oraz strategię dalszego rozwoju.

 

Piotr Miednik

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie kierunku Strategie Inwestycyjne i Kapitałowe. Od ponad 10 lat związany z obszarem finansów, controllingu i analiz. Swoje doświadczenia zdobywał w takich instytucjach finansowych jak Deutsche Bank Polska oraz BRE Bank SA. Następnie przez 7 lat w Prima Moda SA (notowanej na GPW) z branży Retail, jako CFO i Prokurent. Obecnie zajmuje stanowisko CFO grupy INDATA oraz CEO Indata BPO. Odpowiada również za nadzór właścicielski w Spółkach zależnych. Ukończył liczne prestiżowe szkolenia organizowane m.in. przez EY Academy of Business, studia podyplomowe z obszaru Rachunkowości Zarządczej i Raportowania oraz postgraduate studies „Business Accounting (in cooperation with CIMA)”.

 

Joachim Piecha

Założyciel firmy i były Członek Zarządu Indata Cities oraz Indata Utilities S.A. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Od 1980 roku pracował w przemyśle ciężkim pełniąc różne funkcje kierownicze, aż do funkcji Prezesa Zarządu dużego zakładu przemysłowego włącznie. W 2000 roku objął funkcje Prezesa spółki StalPortal S.A. zajmującej się m.in. prowadzeniem portalu internetowego typu B2B. StalPortal zajmował się handlem stalą oraz towarami przemysłowymi poprzez internet, jak również dostarczaniem oprogramowania oraz badaniem rynku wyrobów hutniczych. W latach 2000 – 2007 pracował w ComputerLandzie piastując różne funkcje w tym Dyrektora Domeny Sektora Użyteczności Publicznej. W latach 2005 – 2007 pełnił równolegle funkcje Wiceprezesa Spółki Geomar w Szczecinie.

Mateusz Szuściak

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wieloletni Prezes Zarządu notowanej na NewConnect spółki Domenomania.pl SA plasującej się na 9. pozycji w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej – Deloitte Technology Fast 50. Ekspert branży internetowej z zakresu nowoczesnych technologii w tym rynku hostingu i domen. Certyfikowany Project Manager Prince2 oraz ekspert systemów B2B.